У передмісті завжди потрібні додаткові будівлі для побутових потреб та розваг. Більшість цих будівель є легкими конструкціями без стін і мають тільки дах. Красива та функціональна альтанка для дачі з полікарбонату стане чудовою окрасою будинку та дачної ділянки. Ці будівлі можуть відрізнятися за розміром, формою та функціональними характеристиками. Власники житла можуть самостійно визначити параметри відповідно до площі ділянки, особливостей ландшафтного дизайну та особистих уподобань.

Беседка из поликарбоната

Вибір місця

Складнощів у виборі місця для садової альтанки немає. Розташування будівлі визначається його функціональним призначенням. Якщо він використовується як місце для сімейних чаювання та дружніх банкетів, найкраще розташовувати його поряд з будинком. Таке розташування дозволить господині без проблем накрити на стіл та прибрати брудний посуд. У альтанці у дворі приватного будинку можна передбачити місце для переносного або стаціонарного мангалу. Але в цьому випадку необхідно враховувати правила пожежної безпеки. Якщо пропонує відкрите вогнище, то краще будувати його не на дерев'яному каркасі, а на металевому.

Перголу для дачі з полікарбонату, яка використовуватиметься для відокремленого відпочинку або літнього робочого кабінету, краще розташувати в дальньому кутку саду. Якщо така конструкція не передбачає відкритого каркаса зі світлопрозорим заповненням, виберіть місце з підвітряної сторони, захищене парканом або стінами будинку.

 

Особливості каркасу

Каркас може бути виготовлений із різних матеріалів. Найчастіше використовуються дерев'яні, пластикові чи сталеві труби. Кожен із цих матеріалів має свої переваги та недоліки. Дерев'яні рами красиві, екологічні та органічно вписуються у будь-який ландшафт. Деревина має високу міцність, але вимагає додаткового захисту від атмосферних впливів та біологічної корозії. Перед складанням елементи дерев'яного каркасу необхідно обробити антикорозійним та гідроізоляційним просоченням.

 

Дах

Форма садової альтанки може бути будь-якої форми: круглої, квадратної, прямокутної. Стільниковий полікарбонат – гнучкий матеріал, тому їм легко облаштовувати скатні та купольні дахи. Але на цьому переваги перед іншими видами покрівельних матеріалів не закінчуються. Покриття з полікарбонату дуже стійкі до екстремальних температур, вологи та біологічних факторів. Лицьова частина панелі покрита спеціальним шаром, що захищає матеріал від ультрафіолетового випромінювання. Оправлення з профілів та полікарбонату в Росії можуть експлуатуватися 10-12 років без витрат на ремонт та обслуговування. До інших переваг покрівлі можна віднести багатобарвність, екологічність та економічність конструкції.

Екологічно чистий полікарбонат – хімічно інертний матеріал. Він не виділяє шкідливих речовин навіть при нагріванні до високої температури, стійкий до вологи, багатьох кислот та органічних розчинників. Тому металева альтанка з полікарбонату абсолютно безпечна для людей та навколишньої флори та фауни. Покриття з полікарбонату мають ще одну дуже цінну властивість у порівнянні з іншими світлопрозорими матеріалами. Полікарбонат не пропускає жорстке ультрафіолетове випромінювання, шкідливе для здоров'я людини, а також ушкоджує фарби, лаки та емалі. Зберігає свій естетичний вигляд набагато довше, ніж аналогічні споруди коїться з іншими варіантами покриття. Забарвлені елементи конструкції (каркаси, лавки) не вигоряють під впливом сонячних променів завдяки захисним властивостям полікарбонатних панелей.

Беседка из поликарбоната 2

Економіка

Покрівля з полікарбонату дуже легка. Вага квадратного метра (залежно від товщини листа) – від 0,7 до 1,7 кг. Для порівняння, квадратний метр металочерепиці важить від 5 до 7 кілограмів. Листи легкі за вагою, використовувати їх можна без капітальної основи або використовувати полицю невеликими секціями для будівництва альтанки для дачі з металу і полікарбонату. Для покриття застосовуються відносно дешеві панелі середньої товщини (6-10 мм). Товстіші листи використовувати немає сенсу, так як теплоізоляційні властивості покрівельного матеріалу не важливі. Дахи повинні закривати внутрішній простір будівлі, уникаючи прямих сонячних променів та атмосферних опадів.

 

Ідеї ​​облаштування альтанки

Якщо навіс з полікарбонату для дачі виявить фантазію та креативність при створенні проекту альтанки, то така конструкція стане окрасою ландшафту та функціональним доповненням до основної будівлі. Використання полікарбонатних панелей не накладає жодних обмежень на форму та розмір будівлі, тому є кілька варіантів:

  • Поєднати з літньою кухнею або зоною барбекю
  • Закритий з відкидною або розсувною рамою
  • витончена ротонда, увита трояндами чи виноградом
  • Зона сімейного відпочинку з обідньою зоною та ігровою зоною для дітей
  • Велика альтанка зі зручними м'якими меблями
  • Абажур над місцем відпочинку

Беседка из поликарбоната 3

Підготовка проекту та вибір матеріалів

Будь-яка людина, що володіє мінімальними будівельними навичками, легко втілить в реальність фото альтанки з дахом з полікарбонату. Спочатку потрібно створити креслення. Будівельний проект, складений масштабом, дасть вам уявлення про те, як він вписується в ландшафт за розмірами, а також дозволить точно розрахувати кількість необхідних матеріалів.

Перш ніж будувати альтанку, необхідно визначитися з матеріалом каркасу. Будівникам-початківцям варто вибрати дерево. Цей матеріал доступний за ціною та простий у обробці. Він чудово підходить для більшості садових стилів: сільського, етнічного, еко-стилю.

Металеві каркаси довговічніші, ніж дерев'яні. Але робота з металом потребує навичок, спеціального обладнання та інструментів. У багатьох випадках буде простіше підібрати альтанку з металу і полікарбонату по фото з каталогу виробника і встановити виріб, що сподобався на місці.

Беседка из поликарбоната 4

Підготовка майданчика

Будівництво альтанки своїми руками починається із підготовки майданчика. Обсяг підготовчих робіт залежить від того, чи передбачено в альтанці покриття для підлоги. Якщо в будівлі немає підлоги, підійде вирівнювання майданчика та виконання невеликих земляних робіт для встановлення опорних стовпів. Для будівництва з поверхами потрібен підготовлений фундамент. Його можна вимостити тротуарною плиткою або бетонними майданчиками. На фото ви можете побачити варіанти поєднання цегляного або кам'яного паркану та металевого (або дерев'яного) каркасу. Така споруда важка і для зведення її необхідно обладнати дрібнозаглибленим стрічковим фундаментом (монолітним або збірним).

 

Встановлення каркасу та огорожі

Каркас із дерев'яних елементів виготовляється на місці. Перед встановленням металеву заготовку рекомендується розрізати за розміром. Дерев'яні елементи краще обробити, металеві – консервантами та антипіренами – видалити іржу та покрити ґрунтовкою. Для облаштування паркану можуть використовуватися різні матеріали: масивні панелі, блок-хауси, ковані або зварні металоконструкції. Фото дачної альтанки з полікарбонату допоможе вибрати необхідний тип матеріалу та конфігурацію огорожі. Варіант повністю закритої конструкції може заповнити отвори між опорами рамкою із світлопрозорого матеріалу (скло або полікарбонат). Така альтанка дуже практична та забезпечує надійний захист від дощу та вітру.