Протягом останніх 10 років полікарбонат є одним з найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Це пов'язано з його технічними характеристиками і властивостями, а саме міцністю, прозорістю і теплопровідністю. Він підходить для різноманітних цілей, наприклад, облаштування теплиць, навісів, терас і веранд, а також може використовуватися в промисловості. Він буває прозорим, кольоровим і матовим.

 

Які розрізняють типи матеріалу

Залежно від особливостей процесу виробництва розрізняють два типи матеріалу: монолітний і стільниковий.

  • Монолітний дуже схожий на скло, тільки перевершує його по ударостійкості і міцності в десятки разів.

Стільниковий ж складається з порожнеч, заповнених повітрям, між якими є спеціальні перемички.
Обидва види широко застосовуються в різних сферах діяльності.

  • стільниковий полікарбонат

Панелі представляють собою осередки з ребрами жорсткості. Лист може бути з різною кількістю шарів і камер (від однокамерного до 6-ти), а осередки можуть мати різноманітну форму. Від цих факторів залежить структура матеріалу, чим більше камер, тим міцніше стає лист, проте зростає складність монтажу, так як матеріал погано піддається деформації (згинання). Тонкі панелі кріпляться набагато простіше, вони відмінно підійдуть для аркових конструкцій, таких як теплиця.

 

Монолітний полікарбонат

Це лита пластина з високою светопропускной здатністю. Монолітний лист в рази міцніше і легше, ніж скло, і матеріал не змінює свої властивості навіть при різких перепадах температур. З нього виготовляють, так званий, пластиковий шифер.

Завдяки інноваційним розробкам монолітний полікарбонат можна робити різної форми, в тому числі округлої. Міцність від цього не зменшується, вона порівнянна з алюмінієм.

Також до достоїнств матеріалу ставиться:

  • Невелику питому вагу;
  • Легкість монтажу;
  • Стійкість до будь-яких видів навантаження;
  • Безпека експлуатації (не горить, і при випадковому пошкодженні не розсипається на осколки);
  • гнучкість;
  • Простота транспортування.

Так як стільниковий і монолітний полікарбонат значно легше інших аналогічних матеріалів, то для побудови будь-якої конструкції не потрібно високих фундаментів. Цей факт знижує вартість будівельних робіт.

 

Захист матеріалу від ультрафіолету

Якщо споруда з полікарбонату буде стояти на вулиці, то для неї необхідно придбати модернізовані листи. А саме зі спеціальним покриттям, що захищає від шкідливих ультрафіолетових випромінювань (для того, щоб матеріал не втрачав своїх властивостей використовують спеціальну захисну плівку).

Можна вибрати односторонні або двосторонні плівки, термін служби яких 10-15 років.

Будь-який з видів полікарбонату практично не схильний до горіння. Для загоряння необхідно спрямований вплив температури вище 600 градусів, якщо ж температура нижче, то матеріал може просто деформуватися.

 

Розміри і особливості стільникових листів полімеру:

Стільниковий полікарбонат виробляється з дотриманням всіх стандартів якості. З його розмірами можна ознайомитися в представленій таблиці:

https://polygalvostok.ru/wp-content/uploads/2020/05/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82_8.jpg

Вигин може становити від 0,5 до 3 метрів. Деформація відбувається максимум на 5% навіть під впливом високих температур.

Даний вид підійде як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Єдине, що потрібно врахувати - це кут нахилу, він повинен бути не менше 5 градусів. Широко використовується при монтажі:

  • Для теплиць. Відмінною альтернативою поліетилену прослужить стільниковий полікарбонат. Він довше прослужить, при цьому буде надійно захищати рослини. При цьому необов'язково витрачатися на товстий матеріал. Досить вибрати товщину 6-10 мм.
  • Для навісу. Для навісу краще використовувати товстий полікарбонат. Він здатний витримати великі навантаження при цьому не змінюючи своїх властивостей.


Монолітний полікарбонат, основні особливості

Це найміцніший матеріал, який завдяки своїй прозорості відмінно пропускає світло. Монолітний полікарбонат не схильний до деформації навіть при критично високих температурах. Крім цього, він представлений в різних кольорах, що дозволяє використовувати його в різних інтер'єрних рішеннях. Основні показники можна дізнатися в таблиці:

https://polygalvostok.ru/wp-content/uploads/2020/05/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82_9.jpg

Даний вид широко застосовується для скління, покрівлі, огорож, а також в машинобудуванні.

  • Гараж з полікарбонату. Можна використовувати прозорі і кольорові скла, без міцного фундаменту. Гараж у вигляді купола буде вельми креативно виглядати в Вашому дворі.
  • Вікна з полікарбонату. Можна встановити такі вікна як вдома, так і в комерційних будівлях. Товстий матеріал можна встановити в приміщеннях, де необхідна теплоізоляція, а освітлення грає невелику роль.


Дана стаття повинна була Вам допомогти із здійсненням вибору матеріалу. Полікарбонат є чудовою альтернативою склу, маючи набагато більше переваг, ніж у конкурента.