Всі ми любимо наші сади та городи, оранжереї, альтанки, навіси та навіси. Іноді ми робимо їх своїми руками, інколи ж хочеться щось підправити. Ми економічні! У нас найкращі імпульси. Особливо навесні! Але завжди, перш ніж робити будь-які дії щодо стільникового полікарбонату, необхідно поцікавитися у виробника, чи не шкодимо ми собі і йому? Адже його легкість, гнучкість та простота монтажу часто створюють у нас враження, що це дуже простий матеріал, на кшталт картону. Але це далеко від істини!

герметик для полікарбонату

Стільниковий полікарбонат – це високотехнологічний продукт симбіозу фізичних, хімічних та інженерних досягнень науки. Як речовина він чутливий до багатьох хімічних речовин: кислот, солей, жирів, аміаку, різних амінокислот, розчинників, деяких типів сполучних речовин і барвників.

Чутливість до хімічних речовин залежить від багатьох факторів: концентрації, температури, тривалості контакту речовини з поверхнею листа, тиску, внутрішніх напруг самого листка пористого полікарбонату.

Теоретично можливе склеювання за допомогою клею, але клей повинен бути протестований заводом-виробником, щоб переконатися у відповідності матеріалу.

клей для полікарбонату

Адже у чому проблема?

Неможливо точно контролювати, який саме клей використовують виробники тієї чи іншої партії продукту. Сьогодні клей виглядає добре, завтра виробник замінює деякі деталі іншими аналогічними деталями, і все: він стає справжнім агресором. Клей почав атакувати полікарбонат із дуже сумними наслідками. Поки він не повівся так, що вся конструкція була зруйнована. Не кажучи вже про хмарність, яка втрачає гнучкість. Таких прикладів ще багато! Тож винахідливість це добре, але не завжди! Як не зашкодити. Ось чому ніхто не намагається клеїти скло?

Те саме стосується і силіконових герметиків. У силіконі є багато брендів, які не зламають його. Відвідавши сайт заводу ви зможете знайти їх виробників і перелік речовин, що викликають агресивний вплив на полікарбонат.

Наші громадяни дуже захоплені власники, які хочуть у всеозброєнні вирощувати врожай у своїх теплицях. Наприклад, у нас часто запитують — чи можна використовувати димові шашки в теплиці? Ми спочатку нічого не зрозуміли))) Навіть трохи злякалися. А виявляється, це спеціальне обкурювання теплиці для видалення шкідливих комах.

Так ось - все сказане стосується і димових шашок. Хоча теоретично вони помиляються. Уважно поставтеся до вибору інспекторів, інгредієнти яких не повинні входити до списку нерекомендованих речовин.

як вибрати герметик для полікарбонату

А ось чистити та доглядати полікарбонат дуже просто:

При миття використовуйте м'яку щітку (тканину) і теплу мильну воду. Вам не потрібно використовувати будь-які засоби для чищення, спреї та засоби для миття вікон.

Не використовуйте ножі, абразиви та інші гострі предмети.

Просто помийте теплицю або альтанку у звичайній воді з-під крана за допомогою найпростішого мила та м'якої ганчірки (при необхідності). Це воно!

Однак якщо ви хочете заклеїти щось із полікарбонату або закласти герметиком негерметичні шви або тріщини, майте на увазі, що ви купили неякісний полікарбонат або порушили правила монтажу. Тому що в ідеалі, при правильному монтажі якісний полікарбонат (наприклад, на заводі винахідника матеріалу Палрам) прослужить вам весь гарантійний термін без склейки та герметизації.