Багато людей проводять вільний час на дачах і в заміських будинках, і для комфортного проведення часу фахівці рекомендують встановлювати на відкритих ділянках, а також на прибудинковій території навіси, які будуть захищати від сонця. Причому для цього не обов'язково звертатися до майстрів, якісний козирок з полікарбонату можна зробити і самостійно. Єдиним, досить трудомістким процесом буде кріплення матеріалу до металевого каркасу, тому перш ніж приступати до роботи необхідно дізнатися всі тонкощі.


Який буває полікарбонат

Щоб правильно підібрати листи полікарбонату потрібно розуміти в чому їхня відмінність. Виділяють два основних види:

1. Монолітний. Листи бувають різної структури: гладкі, гофровані і хвилясті. При покупці необхідно врахувати цей фактор, а також товщину матеріалу. У процесі кріплення дуже важливо правильно розрахувати проміжки між листами, так як однієї з головних особливостей цього матеріалу є його здатність збільшуватися в зв'язку з температурними коливаннями (лист збільшується в об'ємі під дією високих температур).

2. Стільниковий. Відрізняється міцністю, в зв'язку з чим має велику популярність. Зовнішній вигляд полікарбонату схожий на бджолині стільники, внутрішні пустотілі осередки заповнені повітрям. Цей матеріал досить складно кріпиться, а краю і торці потрібно ретельно обробляти герметиком, в іншому випадку термін експлуатації полікарбонату може значно зменшитися.


Чому варто вибрати монолітний полікарбонат

Цей вид відрізняється своїм малою питомою вагою, а також, на відміну від скла, він може гнутися, а значить в процесі будівництва не будуть з'являтися тріщини.
Переваги монолітного полікарбонату:

  • Прозорість. Завдяки цьому фактору сонячні промені можуть проникати під навіс, а за допомогою кольору листів можна вибрати відповідну світлопропускну здатність (чим насиченіший колір матеріалу, тим менше світла він пропускає).
  • Зручність перевезення. Цей матеріал можна скрутити в рулон, так що з його доставкою не виникне ніяких проблем.
  • Легко кріпиться і піддається заміні (при пошкодженні, можна не міняти весь полікарбонат, а тільки вмонтувати окремий лист).
  • Тривалий термін служби. Експлуатація багато в чому залежить від якості монтажу. При правильно виконаній установці матеріал прослужить не менше 15 років.


Профіль з металу як основа для навісу

Монтаж полікарбонату можна робити як на дерев'яний, так і на каркас з металу. У другому випадку термін служби всієї конструкції значно збільшується, саме тому він більш затребуваний серед споживачів. Крім того, популярність обумовлена ​​тим, що він не вимагає додаткового догляду.
Слід пам'ятати, що при виборі типу навісу потрібно враховувати кліматичні особливості регіону. Оскільки опади не повинні накопичуватися на поверхні, щоб не перевантажувати каркас.


Правильний проект робіт

Перед початком робіт необхідно розробити майбутній проект на папері, де будуть вказані місця розташування стійок, довжина навісу і інші технічні особливості. Метал може бути, як пофарбований, так і немає. Про всяк випадок слід продумати систему стоку води. Навіс слід розміщувати на невеликій висоті.


Які інструменти необхідні

Вам знадобиться:
1. Вимірювач рівня і рулетка;
2. Лопата;
3. Апарат для зварювання;
4. Болгарка.


Нюанси, які необхідно враховувати при монтажі:
• Якщо навіс довше 6 метрів, то необхідно мінімум 8 профілів з металу. Вибирайте так, щоб стінки були тонкими, тоді конструкція вийде міцною.
• Рівень ската при монтажі повинен бути не менше 25 градусів.
• Мінімальний крок обрешітки - 1 метр.
• На обрешітку приварюється профіль, і після відбувається монтаж полікарбонату, має бути не менше 12 профільних труб.
• Для односхилих навісів підходять профільні труби, їх приварюють до стійок під великим кутом нахилу.
Щоб в результаті отримати надійну конструкцію необхідно строго дотримуватися всіх вимог.


Односхилий навіс

Це самий простий і швидкий спосіб провести монтаж навісу. Дії необхідно здійснювати в такому порядку:
1. Встановлюються стійки на відстані півтора метра один від одного. Свердловини заливаються бетонним розчином.
2. Робляться позначки розташування опор. Для кожної опори викопуються глибокі ями, на дно кладеться пісок.
3. Ставляться опори, після чого підстава заливається бетоном, який буде тримати всю конструкцію.
4. Проводиться перевірка розташування опор, щоб вони стояли строго перпендикулярно землі.
Дотримуйтесь цих нескладних правил і навіс прослужить вам не один десяток років.