Полікарбонат - міцний, екологічно безпечний і порівняно не дорогий матеріал. Завдяки таким характеристикам він почав повсюдно використовуватися в будівництві різноманітних споруд, покрівлі дахів і склінні будівель. Крім того, його застосовують при установці парників, теплиць, закритих альтанок і багатьох інших монтажних роботах. Але для з'єднання листів полімеру потрібні спеціальні кріпильні елементи, і самим практичним варіантом є Термошайби.


Що собою являє цей природний полімер


Полікарбонат відноситься до групи матеріалів для покрівлі. Основні особливості, на які слід звернути увагу, перш ніж приступати до роботи з ним:
1. Полікарбонат - штучний полімер, який синтезують органічним методом. Механічні та фізичні властивості, а також хімічний склад в ньому значно відрізняється від матеріалів природного походження.
2. Вибираючи інструменти для роботи необхідно враховувати той факт, що у нього підвищена міцність.
3. У матеріалу великий спектр робочих температур - від +120 до -45 градусів Цельсія.
4. Тепло сприяє розширенню органічного пластика на 1.5%, тому потрібно приймати це до уваги при проведенні установки. Жорстке кріплення не підійде для таких завдань. Оптимальним варіантом будуть шайби, вони надійно з'єднують листи, при цьому не перелавлівая матеріал.
Для виготовлення шайб застосовують: нержавійку, полікарбонат, поліпропілен.
• Особливо довговічними вважаються моделі, виготовлені з нержавіючої сталі;
• Поліпропіленові Термошайби зазвичай використовуються, коли проводяться монтажні роботи в приміщенні. Це пов'язано з тим, що під впливом негативних факторів навколишнього середовища через 4-5 років вони стають непридатними;
• Полікарбонатні моделі універсальні, і служать до 20 років.


Пристрій і характеристики кріплення


Термошайба складається з шайби, ніжки, ущільнювача, а також замикалася заглушки, яку в деяких випадках називають «капелюшком». Її використовують для того, щоб захистити саморіз від підвищеної вологості і забруднень. Ніжка Термошайби повинна відповідати щільності полікарбонатного листа, який монтується, але найчастіше її довжина не перевищує 1,6 см. Прикручувати шайбу слід не ближче 4 см до кромки листа. Залежно від кольору основного матеріалу для нього виробляється кріпильний елемент такого ж забарвлення.
За допомогою Термошайби для полікарбонату вдається ефективно прикріплювати панелі з пластика, цей спосіб найбільш надійний і зручний. Такі кріпильні системи не допускають розширення пластикових листів, коли на них впливають високі температури. Крім того, ущільнювальні шайби захищають всю конструкцію від негативного впливу навколишнього середовища. Це досягається завдяки герметичності місця кріплення, в отвору не потрапляє волога, сміття, комахи, інше.
Ще один важливим перевагою даних кріпильних систем є теплоізоляція в місці з'єднання, тому такі деталі користуються популярністю при монтажі теплиць. Сталевий саморіз закриває спеціальна заглушка, і завдяки їй він довгий час не втрачає свій початковий зовнішній вигляд. А якість цього елемента вкрай важливо, так як кріплення безпосередньо впливає на термін експлуатації всієї конструкції.


Детальніше про види кріпильних елементів


Термошайби, вироблені з металу, стійкі до температурних перепадів і впливу сухості і вологості. Найчастіше ними кріплять панелі великого розміру. Діаметр вироби 3,3 см, товщина - 0.8 см. У них передбачено отвір для поліуретанового ущільнювача.
Поліуретанові шайби виготовляються в різних кольорах, що дозволяє зробити готову конструкцію яскравою і оригінальною. Недоліком даних моделей є сприйнятливість до УФ-випромінювання, Термошайби деформуються під прямими сонячними променями.
Моделі, виготовлені з полікарбонату, найбільш часто використовуються при проведенні робіт на фасадах і дахах, а також в теплицях. За своїми естетичними властивостями він перевершує шайби з металу.


Як правильно провести монтаж


Для успішного кріплення полікарбонатних шайб на панелі слід дотримуватися кількох правил:
1. Щоб зробити отвір, дриль з гострим свердлом, встановлюється під прямим кутом.
2. Для монтажу застосовуються тільки саморізи з капелюшками, вони повинні туго закручуватися.
3. Розмір просвердлений в полікарбонат отвору повинен бути більше на 2 мм ніж діаметр ніжки шайби.
4. В залежності від того яка конструкція і як вона буде експлуатуватися, проміжок між пророблену отворами може коливатися від 25 до 70 см.